Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12, Ogólnopolskie zawody dzieci 10-11

Posted on

W dniach 8-9 czerwca na Termach Maltańskich odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12 lat II runda oraz Drużynowy Wielobój Dzieci 10-11 lat. Osiągnęliśmy kolejne ogromne sukcesy naszych zawodników i zawodniczek. Poza miejscami na podium zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki życiowe poprawiając je nawet o kilkanaście sekund. W zawodach wystartowało około 400 zawodników i zawodniczek z całej wielkopolski.

Najwiekszym osiągnięciem może pochwalić się sie Matylda Kościelak która zdobyła dwa medale: srebrny na dystansie 200m stylem klasycznym i brązowy na 100m tym samym stylem. Pozostałe wyniki również były zachwycające czasami brakowało tylko setnych do podium. Taką sytuację miala siostra Matyldy – Pola Kościelak, która zajęła podwójne 4 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym.

Miejscem tuż za podium może pochwalić się Anna Zwierzycka, która na dystansie 100m stylem grzbietowym uplasowała się również na miejscu 4, miejsce 5 zajęła na dystansie dwukrotnie dłuższym i 6 w konkurencji 400m stylem dowolnym.

Pozostali zawodnicy zasługują również na duże słowa uznania i pochwałę za osiągnięte wyniki i rekordy życiowe.