Finał wojewódzki w drużynowym pływaniu

Posted on

Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu odbył się tradycyjnie na Termach. Do finału Wielkopolski zakwalifikowały się nasze cztery drużyny, dwie dziewcząt i chłopców. Wśród Igrzysk Dzieci dziewczęta zajęły bardzo wysokie miejsce 6, natomiast chłopcy uplasowali się na miejscu 10. W skład reprezentacji naszej szkoły weszli : Apolonia Kościelak, Zuzanna Kraszewska, Nadia Czajka, Magdalena Kamieniecka, Martyna Stróżyńska, Samanta Kowalewska, Lena Jakubowska oraz chłopcy: Dominik Nowak, Jan Kończal, Aleksander Krzemianowski, Bartosz Jaborkhel, Kacper Sikora, Hubert Łosiński, Marcel Ogór, Nikodem Nowak. Sztafety konkurowały na dystansie 6 x 25m stylem dowolnym, a w finale wystartowało 43 sztafety dziewcząt oraz 27 drużyn chłopców.
Finał igrzysk młodzieży Szkolnej również na wysokim miejscu – dziewczęta w składzie: Anna Mizerska, Matylda Kościelak, Weronika Sadzak, Julia Matias , Julia Malińska ora Kalina Pośpiech zajęły miejsce 7, natomiast chłopcy w tej samej rywalizacji uzyskali wynik dający im miejsce 9. Skład reprezentacji chłopców: Filip Kostrzewa, Krzysztof Frąckowiak, Jacek Starczewski, Jan Kowalski, Tymek Walkowiak, Wojciech Suchodolski. Rywalizacja odbyła się na dystansie 6 x 50m stylem dowolnym i podobnie jak u dzieci wystartowało ponad 40 ekip dziewcząt i 29 drużyn chłopców.
Wyniki startów indywidualnych można przeglądać na stronie http://szswielkopolska.pl/
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w tych prestiżowych zawodach. Nasza szkoła jest w czołówce Wielkopolski w pływaniu.

Gratulacje!

Trenerzy 💪